Minulí, či budoucí tmáři! Ráda bych se podělila o změny k lepšímu, na kterých jsme pracovali během podzimu 2018, zejména v zahradním domku, neboli poustevně. Dále jsme u nás udělali i větší a nákladnější změny, díky nimž – spolu se zdražením elektřiny – o něco zdražíme i pobyty ve tmě. Věřím však, že nová kvalita služeb to plně vyváží!
INOVACE ZAHRADNÍHO DOMKU – POUSTEVNY
- Místo starého botníku v poustevně jsme vyrobili nový botník a koupila jsem do něho pohodlné bačkory různých velikostí.
- Místo staré skříně v předsíni poustevny jsme vyrobili vzdušnou ramínkovou skříň a polici na zavazadlo.
- Namísto starého peřiňáku na odkládání věcí jsme vyrobili polici s oblými rohy, v polici je koš na špinavé prádlo a lednice.
- V poustevně přibyl přidělaný na zdi i dřevěný masivní sklápěcí stolek, na kterém se dá jíst nebo psát, ale pokud by ale zavazel třeba při cvičení, dá se sklopit ke zdi.
- Všechny vypínače jsme opatřili dřevěnýma krabičkama, takže už se nemusí přelepovat černou páskou, krabičky je chrání před nechtěným rozsvícením.
- Do každého prostoru jsem koupila traktoristická sluchátka na uši, kdyby chtěl člověk opravdu hluboké ticho, alespoň při meditaci.
- Pořídila jsem na páteční výlez pěkné retro budíky, které však netikají a ráno vás stoprocentně vzbudí 🙂
- Jídlo v termonádobě vám bude vloženo do dvou huňatých zimních čepic, aby vydrželo déle teplé. Tento zlepšovák mě napadl, když jsem byla sama ve tmě a jídlo mi vystydlo. Navíc je to krásné na pohled, taková „čepicová poezie“…
- Pořídila jsem do každého prostoru nerezovou misku, do které si můžete dát horkou vodu z varné konvice a ohřát si tak jídlo, které jste nedojedli včera nebo od oběda do večera vystydlo. Miska je dost velká, aby se do ní vešla nerezová termonádoba.
- Zatížili jsme střechu v poustevně těžkými dlaždicemi, protože vítr občas nabíral plechy a burácel jimi, takže to vypadalo, jakoby někdo po střeše chodil. Dlaždice pomohly! 🙂
- Koupila jsem bočnice ke sprchovému koutu, aby se nestalo, že vyplavíte koupelnu, když si nedáte závěs dovnitř vaničky.
- Na stěnu za postel v poustevně jsme přidělali věšák na oblečení, abyste si mohli odložit své oblečení co nejblíže k posteli a nehledali je.
- Do poustevny jsme dali k dispozici ještě jeden, opravdu velký buben pro vaši katarzi 🙂
- V kuchyňce v patře jsme zřídili místnost s dřevěným stolem a židlemi, kde vás budeme ubytovávat a kde budeme společně večeřet při příjezdu a obědvat při odjezdu od nás…
Větší změny:
REVERZNÍ OSMÓZA – STUDÁNKOVÁ VODA VE TMĚ
Začátkem roku 19 jsem absolvovala opět tmu a nanosila si tam svoji čistou vodu. Rozhodla jsem se zainvesntovat, aby si mohli skutečně čistou vodu užít všichni „tmáři“! Do všech prostor jsem tedy nechala zavést reverzní osmózu – filtry na skutečně čistou, živou vodu jako ze studánky.
Nejen že z ní čaj i káva chutná lépe, ale hlavně: pravidelným pitím této „hladové“vody pročišťujeme své tělo od usazených solí, anorganického vápníku a toxinů. Tato voda pomáhá i k odvápnění naší šišinky mozkové, neboli třetího oka, aby mohlo plnit lépe svoji funkci: vylučovat melatonin, hormon, důležitý jak pro léčení fyzického těla, tak i pro pocity radosti, odpočatosti a psychické pohody, i DMT, které může za naše překrásné „ayahuascové“vize a vhledy naším třetím okem.
KLIMATIZACE V PATŘE A PODKROVÍ
V minulých letech trvaly tropy vždy maximálně 3 dny z léta, proto jsem klimatizaci neřešila. Těch pár dnů nestihlo prohřát dům natolik, aby bylo v prostorách tmy nesnesitelně. Nainstalovala jsem větráky, které pomáhaly snášet teplo díky vánku nebo vichřici, záleželo, co jste si na větráku nastavili.
Loňské léto s sebou však přineslo nečekaně dlouhé tropy, které se táhly napříč snad celým létem. Nechtěla jsem kupovat levné klimatizační jednotky, které svítí, hučí a zavazí v prostoru. Rozhodla jsem se proto oslovit firmu, která nám dělala vzduchotechniku v celém domě i v zahradním domku a požádala je, aby nainstalovali klimatizační jednotku přímo do systému rekuperace, s využitím stejných průduchů. Během jara 19 na tom bude firma pracovat a až přijdou první tropy, profi klima bude nainastalována.
Nebojte se proto objednávat si letní termíny v patře a podkroví, kde obvykle bývá nejtepleji. Letos budeme připraveni. 🙂 (Zahradní domek klimu nepotřebuje, v létě je tam příjemně.)