+420 603 964 225 - denně od 9:00 do 18:00 stepanka@dotekpritomnosti.cz

Proč se vyplatí jít do tmy třeba jen na 36 hodin? V lednu 19 jsem absolvovala týdenní pobyt ve tmě. To nejdůležitější se však stalo paradoxně hned první den! Nazvala jsem to RESTART VE TMĚ. Cítila jsem se jako feťák, který si šlehl pořádnou dávku melatoninu přímo do žíly…

36 hodin ve tmě – TOTÁLNÍ RESTART

První noc bývá dlouhá. Většinou se dá předpokládat, že celé první tři dny prospíte. Já jsem se na to dokonce těšila. Konečně vstanu vyspaná do růžova!

Když jsem se první den probudila, cítila jsem se snad poprvé za dlouhé roky opravdu vyspaná. Zářila jsem odpočatostí, klidem, štěstím. Nerušily mě žádné tělesné potřeby, nechtělo se mi pít, jíst, ani čůrat, nebyla mi zima ani teplo. Mysl ještě nepřišla. Byl to dokonalý stav – čiré bytí. Ještě několik hodin jsem takto ležela a připadala si jako tichá, klidná řeka, stříbrobystrá, třpytící se, pomalu plynoucí krajinou… Byl to poetický a meditativní stav. Dlouho nešlo vstát. Jako bych byla tím stavem přikovaná k posteli, očarovaná.

Měla jsem pocit, že jsem do tmy vcházela jako rozbitá cigánská hračka, které jakási neviditelná léčivá energie zatmelila všechny praskliny, slepila tajně všechny polámané nožičky a ručičky, a ejhle – ráno jsem byla celistvá.

Když jsem konečně mohla vstát a mysl se vrátila, napadlo mě: „Tohle bylo to nejlepší, co jsem tu mohla dostat! Teď už bych klidně mohla odejít!“ Samozřejmě jsem neodešla, ale popravdě, bylo to to nejlepší. (Když pominu ještě jednu věc, o které by stálo za to napsat celý článek) Ve zbytku tohoto dne mi přišly zároveň ty nejlepší podnikatelské vize včetně detailů. Už jste to asi slyšeli mockrát: když si mysl opravdu odpočine, je pak mnohonásobně efektivnější!

Doteď jsme upřednostňovali alespoň týdenní pobyty ve tmě – týden je čas, za který si člověk stihne sáhnout na dno, zažít velmi cennou krizi, nahlídnout do své mysli a setkat se s egem…Ale na to, aby se člověk cítil zcela nový a jeho software zrestartovaný, stačí pouhých 36 hodin!

A tak bych moc ráda zavedla u nás ve tmě nový pojem: Přijít do tmy ZRESTARTOVAT SE. Pokud cítíte, že restart je to, co po mnoha letech nepřetržité práce nebo mateřství potřebujete, napište nám – zavedeme si databázi zájemců a kdykoliv se nám některý prostor neobsadí, nebo někdo nenastoupí včas či odejde dříve, dáme vám vědět.

 

Jak to prakticky vypadá?

Přijedete jeden den odpoledne či navečer – po práci, dostanete u nás večeři, ubytujeme vás a pak následuje jeden den na dlouhý, ničím nerušený, kvalitní melatoninový spánek. Po něm si můžete zacvičit jógu, abyste nezatuhli. S teplým jídlem přijde opatrovník tento den později – cca kolem 16 hodiny. Máme vyzkoušené, že málokdo spí v kuse déle. Pro případ, že se vzbudíte dříve, dostanete s sebou dostatek ovoce, a lehké zeleninové jídlo, které si můžete sníst jako oběd. Když sníte večeři, můžete si ještě poležet v naší Bionické dece, která odstiňuje od elektrosmogu a léčí vaše tělo i psychiku biomagnetismem vašeho vlastního srdce. Většina lidí jde večer znovu spát, druhý den se však probudí brzy ráno, odpočatí. Druhý den vyjdete už pomalu na světlo, bude vás čekat královská snídaně – čaj nebo dobrá káva, žitný chléb, domácí povidla, nebo obilná kaše, ovoce – dle vašich preferencí. Pak se můžete jít projít na dlouhou vycházku do místní zámecké obory, vrátit se na oběd a po obědě odjet domů.

Zrestartovaní, odpočatí, plní síly a chuti znovu do života…

Pokud máte pocit, že týdenní pobyt ve tmě není nic pro vás, nebo se tmy bojíte, nebo nemáte tolik peněz a dovolené, abyste mohli přijet na týden, přijeďte se pouze dotknout tmy, přijeďte si nabít baterky – přijeďte na RESTART!

Sdílejte všem, kdo by mohl RESTART potřebovat! www.dotekpritomnosti.cz/restart-ve-tme/

Zájemci, pište na   tmaustedricha@seznam.cz