+420 603 964 225 - denně od 9:00 do 18:00 stepanka@dotekpritomnosti.cz

Věděli jste, že naše Ádžna čakra, neboli třetí oko, může být kalcifikované – česky řečeno zavápněné? Když jsem poprvé slyšela, že je dokonce na rentgenu hlavy možné vidět bílou skvrnu, skoro jsem tomu nechtěla věřit…

Co to vlastně je, třetí oko?

Jedná se o šestou čakru, sídlící uprostřed mezi obočím a odjakživa byla spojována s jasnozřivostí a různými siddhis (nadpřirozenými schopnostmi). Staré texty o čakrách říkají, že každá z hlavních čaker je spojena s jednou žlázou s vnitřní sekrecí, produkující hormony. V našem těle se nachází 7 hlavních žláz:  pohlavní žlázy, nadledvinky, slinivka břišní, brzlík, štítná žláza, hypofýza, a šišinka mozková.

Šišinka mozková je malá endokrinní žláza, nacházející se ve střední části mozku, která produkuje látky a hormony, (melatonin, trofický hormon (glomerulotrofin) a endogenní halucinogen DMT), mající vliv na naše pocity klidu, radosti, vyspání a odpočatosti, euforie a psychickou a emoční rovnováhu. Tyto vlastnosti a kvality jsou nám stále dostupné, jedná se o přirozený stav, stejně jako bychom mohli vládnout neobvyklými psychickými schopnostmi. Proč tomu tak není? Vlivem dnešního životního stylu (znečištění prostředí, způsob stravování, překyselení organismu, svícení bílým světlem v noci atd.) se naše šišinka mozková postupně zavápnila a neplní svou funkci, jak by měla.

Pojďme se podívat na to, jakými způsoby můžeme pomoci k odvápnění našeho „třetího oka“!

 

ČISTÁ VODA

Běžná, kohoutková voda obsahuje krom fluoru i hormony, ředidla, bělidla, olovo a další jedy. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak odvápnění pomoci, je pít opravdu čistou, nejlépe tzv. „hladovou“ vodu. Ta nejen že naše tělo nezanáší anorganickými minerály a toxiny, ale navíc je jako prázdný náklaďák, který v těle naloží vše, co tam nepatří a vyveze ven. Získává se filtrací přes reverzní osmózu, kterou je v dnešní době možné koupit za velmi dobrou cenu, takže si ji může každá domácnost dovolit.

Více o čisté vodě zde: https://dotekpritomnosti.cz/ziva-voda-ve-tme/

 

TMA

Jedním z velmi důležitých hormonů, produkovaných v šišince mozkové, je melatonin. Jedná se o noční formu serotoninu, hormonu štěstí, který zodpovídá nejen za náš psychický stav, ale i za léčení fyzického těla. Je to silný antioxidant, zpomalující stárnutí. Vylučuje se však pouze v naprosté temnotě! Zkuste spávat v dokonale zatemněné místnosti, nedívat se během noci na mobil, nerozsvěcujte si cestou na wc. Zkuste kopírovat roční cykly – v zimě spát déle a v létě kratší dobu. Pokud nemůžete 3 hodiny před spaním přestat pracovat na počítači nebo s mobilem , vypněte si na nich modré světlo,(na internetu najdete návody, jak to udělat), vyměňte bílé žárovky a ledky za staré dobré žluté světlo – to nenarušuje tvorbu melatoninu…

Dopřejte si alespoň jednou ročně pobyt ve tmě, kde se vaše tělo může navrátit k přirozenému cirkadiánnímu biorytmu! Je dokázané, že pokud nejsme během spánku rušeni nepřirozeným světlem, melatonin se vylučuje celých 11 hodin. A to chceš!

Více o našich cirkadiánních rytmech zde:  https://treneri.olympic.cz/upload/files/846kiwxmmt-TOP-Team-Biorytmy-nejen-pro-sportovce-brozura-final.pdf

 

SVĚTLO

Přesně tak, jak umělé světlo během noci narušuje naše biorytmy a tvorbu melatoninu v šišince, je naopak přirozené sluneční světlo během dne blahodárné. Doporučuje se vystavovat se dennímu světlu a slunci hned po probuzení, a dívat se upřeně do slunce –  ideálně při východu a západu slunce, kdy je sluneční světlo očím nejpříjemnější. Indičtí guruové doporučovali každý den začínat i končit hleděním do východu a západu slunce se zpěvem Gayátrí mantry.

Taktéž světlo svíček je pro naši Ádžna čakru blahodárné, prastará technika Trátak je založená na zírání do plamene svíce, dokud naše oči nezačnou slzit a nevidíme rozmlženě. Pak oči zavřeme a udržujeme pozornost na světlém bodu uprostřed čela, v místě, kde se podle všeho nachází 3.oko. Tato technika má pročistit náš fyzický zrak a aktivovat naše 3.oko. Slavné „bunkrové experimenty“ z 60.- 80.let minulého století dokázaly, že dobrovolníkům, kteří používali v bunkrech během měsíčního pobytu ve tmě svíčky, to nenarušilo proces vylučování melatoninu.

Více o přirozeném a umělém světle zde:   https://dotekpritomnosti.cz/svetlo-dobry-sluha-zly-pan/

 

ZÁSADITÁ STRAVA

Maso a mléčné výrobky zahleňují a překyselují. Zkuste je vyměnit za chlorofyl a živou stravu: ovoce, syrovou zeleninu, ( i bylinky, natě, bršlici a jiné „plevely“, kopřivy, atd.,) začněte užívat mladý ječmen, chlorellu i jiné řasy, inaktivované ořechy a semena. Zapojte do stravy superpotraviny a enzymatické salátky (domácí pickles, kysané zelí, kimchi). Jezte co nejvíce zásadité stravy a pijte zásaditou vodu. Nikdy nejezte v noci, spouští to stresové hormony a blokuje tvorbu melatoninu.

 

JEDY

Vyhněte se „5ti bílým jedům“(cukr, sůl, bílá mouka, ), alkoholu, kávě, syceným nápojům, tabáku, polotovarům, éčkám a jiné chemii – nejen ve stravě.

Nejsilnějším jedem, zodpovědným za kalcifikaci šišinky je však bezesporu fluorid sodný, který rozkládá kosti a způsobuje nedostatečnost štítné žlázy. (Obsahují ho zubní pasty, ústní vody, hnojiva i prací prášky.) Dále je to rtuť, nacházející se v černých plombách, ale i v rybách.

 

PROTIJEDY

Zvýšením příjmu jódu (např. ze špenátu, brokolice, mořských řas a ryb) můžeme snížit účinek fluoridu, který pomáhá vylučovat močí.

Dále kyselina jablečná, např. v jablečném octě pomáhá odstraňovat z těla nežádoucí kovy (např. hliník) a rozpouští ledvinové kameny.

Zvyšte i příjem boru, (sušené švestky a rozinky vedou!) zvláštního prvku, který je zapovězeným lékem na revma, artritidu a osteoporózu.

Dále vitamín K1(nachází se v zelené listové zelenině), a K2 (vytváří se v naší střevní mikroflóře) spolu s vitamíny A a D3 odstraňuje vápník z krevních cév i epifýzy.(Nachází se ve vaječných žloutcích, , kyselém zelí, a mořských plodech).

Také tamarind účinně odstraňuje fluorid z tkání a vyplavuje ho močí z těla ven. Hojně se používaná v Africe (na čaj) i v Asii (do kari).

V našich podmínkách je česnek jedním z nejsilnějších antioxidantů a přírodních antibiotik, pokud ho konzumujeme v syrovém stavu. (Někomu však dělá problém jeho intenzita na žaludek, nebo vadí zápach z úst. Tomu pomůže namočení do jablečného octa nebo citronové šťávy či zmražení.)

 

 

Na závěr bych ráda uvedla zážitek Martina, který má osobní zážitek s pocity v šišince během pobytu ve tmě. Jedl kvalitní veganskou stravu a pil osmotickou vodu. Během posledních dní ve tmě přešel na 35ti denní půst a má v plánu přejít na pránu…

„V listopadu 2018 jsem absolvoval mimořádnou zkušenost při 14ti denním pobytu ve tmě u Štědřicha v Lysicích u Štěpánky Trenz. Po dobu celých dvou týdnů se s každým dnem prohlubovalo několik pozoruhodných fyzických projevů. S neodbytnou opravdovostí jsem vnímal postupnou aktivaci šišinky ležící přímo uprostřed mozku. Tato pozoruhodná žláza s vnitřní sekrecí, též zvaná epifýza (anglicky pineal gland), svou strukturou připomíná primitivní oko se sítnicí a světločivými buňkami. Produkuje spánkový hormon melatonin a halucinogen DMT (tzv. molekula duše).

Cítil jsem se stále více a hlouběji „napojen“. Projevovalo se to jistým jemným a fyzicky příjemným, neustále intenzivnějším vibrováním hlavy, vycházejícím právě z místa, kde se šišinka nachází. Měl jsem pocit, jako by mi v hlavě dunělo a jako bych přesahoval svoji lebku a rozprostíral se několik desítek centimetrů kolem ní. Výrazně se neustále zvyšovala moje citlivost na vibrace z okolí. Vnímal jsem například čím dál zřetelněji vibrace velkých motorů nákladních aut, které občas projely kolem domu. Postupný nástup asi 15 vteřin před tím, než vozidlo skutečně projelo kolem domu, a stejně dlouhý dojezd… Věděl jsem tedy, že se blíží, i když jsem neměl nejmenší šanci je s takovým předstihem zachytit sluchem. V pokročilejších fázích jsem pak začal vnímat i vibrace motorů běžných osobních aut.

Po celou dobu retreatu jsem pil vodu vyčištěnou osmotickým filtrem, který má Štěpánka nainstalovaný v kuchyňské lince a tuto „hladovou“ vodu důsledně používá jak na pití, tak na vaření. Četl jsem mnoho článků na téma zavápnění šišinky v důsledku chemicky upravené vody ve vodovodním řadu, používání zubních past s fluoridem a dalších „úžasných“ výdobytků pokroku.

Tato důležitá žláza má také několik dalších pojmenování, například třetí oko, šestá čakra, Bráhmovo okno, sídlo duše… Je stále zřejmější, že je centrem paranormální a spirituální aktivity člověka, píše se o ní jako o hlavním sídlu ducha. Zavápnění výrazně snižuje nebo naprosto blokuje spirituální funkci šišinky a je u běžné populace dokonce tak silné, že při snímcích mozku svítí tento orgán o velikosti fazole tak jasně, že ho doktoři při vyšetřeních mozku využívají jako spolehlivý orientační bod.

Tma byla pro mě fenomenálním zážitkem. Přál bych zůstat mnohem déle. V běžném životě člověk nemá na takové prožitky vůbec prostor.“