+420 603 964 225 - denně od 9:00 do 18:00 stepanka@dotekpritomnosti.cz

Moje novoroční vize – česká Kaya Kalpa!

 

Když přišel nový rok 2019, sedla jsem si do novoroční meditace a zeptala se: „Jakým novým směrem se má ubírat Terapie tmou u Štědřicha? Co můžu nabídnout víc? Je to právě 9 let, co u nás probíhají temné retreaty“. Vtom mi přišla na mysl Kaya Kalpa…

Kaya kalpa je stará védská technika pro totální transformaci fyzického těla, trvala nejméně 3 měsíce, nebo rok. Probíhala v temné místnosti pod zemí, podobné děloze. Adept se věnoval různým cvičením, očistám těla, užíval speciální byliny a hodně spal a meditoval.

Nejprve jsem si myslela, že se budu muset vydat znovu do Indie a vyhledat někoho, kdo ještě její praktiky zná, podstoupit je a naučit se je. Pak se vrátím domů a budu jí provádět zájemce u nás ve tmě. Pak mi ale zhůry řekli:

„Kdepak! V dnešní době je nemyslitelné, aby se někdo uvolnil na celý rok z práce a od rodiny. Lidé by toho měli plné zuby, kdyby přišli i na jediný měsíc! Ovšem, to je nejkratší doba, za jakou se dá stihnout jakákoliv opravdová transformace těla. Jdi a vymysli českou verzi Kaya Kalpy!“

A uviděla jsem, že není nutné kopírovat cizí tradici – že je možné sestavit měsíční program očisty a omlazení těla, aniž bychom museli používat cizokrajné bylinné směsi, pouze změnou stravy, místními bylinkami, cvičením a hlavně změnou špatných životních návyků.

Změna celoživotních návyků, ne jen měsíc jinak!

Když jsem začala sestavovat velmi jednoduchou, bezpečnou měsíční kúru, došlo mi, že zde nejde o to, zažít něco ve Tmě u Štědřicha a vrátit se do starých zajetých kolejí, ale spíše naučit se novému životnímu stylu, který vám už zůstane, který si můžete odvézt domů a praktikovat ho i nadále. Pokud se však chceme zbavit jakýchkoliv zlozvyků, je třeba dělat to nově nejméně po 21 dní, aby se v mozku vytvořily nové synapse!

Detox i vitalizace

Nejprve mě napadla řada očistných technik, pak jsem ale uviděla, že když se něco odebere, zůstane po tom prázdnota, která volá po naplnění. V ten okamžik jsem uviděla celou rovnici: Nejprve je třeba odpočívat, zastavit se, očistit tělo i mysl, detoxikovat a odebírat, pak je však potřeba nasytit, vyživit, vitalizovat a zaktivovat celé tělo. Jakoby první fáze byla smrt všeho starého, starých návyků, vyprázdnění těla od všeho usazeného, vyvětrání lokálu… a druhá fáze znovuzrozením, naplněním a návratem do života.
První dva týdny budeme umírat, druhé dva týdny se budeme vracet zpět na světlo, do plného života!
Poslední ze 4 týdnů by měl být tzv. přechodový, kdy už budete chodit do lesa, na dlouhé procházky přírodou, ale stále budete dodržovat pravidla temného retreatu: spát v naprosté tmě tak dlouho, jak si tělo žádá, mobil i laptop zůstanou vypnuté, bude třeba dodržovat sociální deprivaci i doporučenou stravu. Tyto přechodové dny jsou již součástí integračního procesu, zajišťují, že po měsíci v úplné temnotě nebudete ještě další měsíc rozhození a přecitlivělí, že se budete schopni vrátit po návratu ze tmy opět do normálního života.

Pro koho to vlastně je?

Když jsem začala tento program sestavovat, přišla mi na mysl otázka: Pro koho to vlastně je? Jaký typ lidí by tento program mohl oslovit? Nejprve mě napadlo, že to zajisté nebudou lidé mého typu: celoživotní jogíni, kteří denně cvičí, otužují se a stravují se tak, aby nepotřebovali očisty. Že největší užitek by z takového programu měli spíše lidé nemocní, obézní, trpící mnoha zlozvyky a závislostmi s neschopností cokoliv změnit, pokud neopustí svůj každodenní život se všemi lákadly a nebudou zavřeni v temné poustevně, sami se svým tělem. Pak mi ale došlo, že pro tyto lidi by to byla příliš velká výzva. Možná je to program právě pro pokročilé jogíny, pro ty, kteří chtějí zkombinovat léčivý potenciál temnoty a melatoninu, obnovujícího buňky, s vědomými cvičeními a očistami, lidé, kteří chtějí ještě těsněji navázat vztah se svým tělem, aby jim sloužilo co nejdéle v co nejlepším stavu. Stejně, jako Kaya kalpu absolvovali siddhové a mudrcové, aby mohli ještě mnoho let předávat lidem svoji moudrost.

 

První zkušenost  –  Hanka o Kaya Kalpě, kterou ukončila v březnu 2019

„Letos v březnu jsem měla tu čest stát se historicky prvním absolventem Štěpánčina transformačního programu, české Kaya Kalpy. Postila jsem se, čistila si pouze pomocí stravy všechny orgány, od ledvin až po můj, tehdy už dost vyčerpaný, mozek. „Zabrala“ jsem na sobě i z vnějšku, myla se voňavými oleji, kartáčovala si tělo, ale domácí peeling podle Štěpánčina receptu jsem si užívala asi nejvíc. Denně jsem cvičila, dýchala „Wim Hofa“ (speciální dýchání zaměřené na maximální okysličení a restart těla), otužovala se, meditovala, propojovala se se svým tělem i duchem a krmila se pozitivními myšlenkami. Lucidně jsem snila a zvědomovala své světlé i stinné stránky. Rekapitulovala svůj dosavadní život a hledala tu správnou cestu, jak dál. Měla jsem k dispozici obrovskou podporu Alex a Štěpánky, ale hlavně nádherné posvátné tmy, která mi dávala příval melatoninu, světelných scenérií, vhledů a převratných myšlenek. Holky se o mě po celou dobu maminkovsky staraly, dodávaly mi odvahu, inspiraci, pomáhaly mi hloubat ve své mysli, srdci a duši.

Navíc jsem souhlasila s tím, že nechám po celý pobyt ve tmě monitorovat svou spánkovou aktivitu a tělesnou teplotu díky náramkům, zapůjčeným pro tyto účely od pracovnice NÚDZ. Výsledky pomohou v jejich novém výzkumu, ale i já se pak o sobě samotné dozvím trochu více, takže jsem na ně nesmírně zvědavá.

Pokud potřebujete opravdový restart, pak vám vřele doporučuji tuto jedinečnou očistnou kúru, inspekci do sebe sama, poznání vlastních kvalit a limitů, očistu těla, ale hlavně duše.“

Proč českou Kaya kalpu absolvovat?

 • Měsíc, strávený ve tmě uvolní ve vašem mozku enormní množství melatoninu, který obnovuje tělesné buňky a nastartuje samoléčící schopnost těla.
 • Díky opravdu dlouhému, hlubokému odpočinku se spustí proces léčení traumat naší psyché
 • Denně budete mít možnost ležet v bionické dece, která léčí buňky skrze elektromagnetizmus našeho vlastního srdce.
 • Tělo ocení měsíc bez pěti bílých jedů, bez chemie ve stravě, bez éček, glutamátů a polotovarů.
 • Měsíc bez lepku, který zalepuje střeva a dělá čechům pšeničná břicha 🙂
 • Měsíc bez masa a mléčných výrobků, které zatěžují a zahleňují organizmus.
 • Měsíc bez alkoholu, cigaret, marihuany a dalších závislostí – čokoláda, kofein, tein…
 • Měsíc s absolutně čistou, tzv. hladovou vodou, která z těla vyplavuje toxiny a anorganické látky
 • Pouze stravou dopomůžeme očistě střev, jater, krve, ledvin, kloubů a restartujeme mozek
 • V programu je zahrnuta i 1 lymfatická masáž na podporu detoxu
 • Jeden týden budete na čistě mono raw dietě (na ovocných a zeleninových šťávách, s čerstvými kokosáky, a oživenými ořechy a semeny) která po detoxu opět vyživí vaše tělo.
 • Naučíte se dechové, jógové a tantrické techniky k zpomalení stárnutí.
 • Očista bude podpořena bylinkovými čaji z místních bylin.
 • Každodenní otužování nakopne celý organizmus! Můžete přidat i dechové techniky Wima Hofa
 • Každodenní očista kůže skrze detoxikační a kůži aktivizující peeling odnese vše staré a mrtvé a použití kvalitních za studena lisovaných olejů s aromaterapeutickou složkou vaši kůži zvláční a omladí.
 • Opatrovník vám bude k dispozici celý měsíc, denně možná konzultace.

 

Pokud vás tento program oslovuje, volejte Štěpánce, 603964225.